Konferencja 2017 - Relacja

Konferencja 2017

Podsumowanie roku 2017: Rok 2017 był dla całego rynku gier bardzo dynamicznym okresem, podczas którego zaszły duże zmiany, a także pojawili się nowi, znaczący gracze. Mówiąc „duże zmiany” mam na myśli aktualną sytuację na platformie Steam. Duża ilość wydawanych gier (nawet kilkadziesiąt pozycji dziennie) sprawiło, że Steam stał się mniej atrakcyjną platformą pod względem potencjału sprzedażowego małych i średnich gier. Dlatego hasło przewodnie Spółki na ten rok brzmiało „dywersyfikacja”, a konkretnie „dywersyfikacja kanałów sprzedaży”. W 2017 udało nam się znacząco zdywersyfikować źródła przychodów, czego efekty widoczne są już w czwartym kwartale 2017. Jednym z nowych kanałów jest oczywiście Nintendo Switch. To właśnie ta konsola stała się nowym znaczącym graczem na rynku elektronicznej rozrywki. Najlepszym potwierdzeniem naszych słów niech będzie fakt, że w ciągu 9 miesięcy Nintendo udało się sprzedać 10.000.000 konsol i to przy nieustających problemach z zaspokojeniem popytu (konsole nadal trudno kupić w USA i Japonii). Według opinii analityków, na świecie może się sprzedać około 100.000.000 konsol Nintendo Switch w ciągu najbliższych 4-5 lat. Jak Państwo zapewne wiecie, niedawno wydaliśmy dwie nasze gry na tą platformę (Violett i Sparkle 2 Evo) i wyniki sprzedaży, które udało nam się osiągnąć były i nadal są znacznie lepsze od naszych pierwotnych oczekiwań. Już jutro (21.12.2017) kolejna nasza gra Frederic: Resurrection of Music, zadebiutuje na Nintendo Switch, a w pierwszym kwartale 2018 planujemy kilka kolejnych premier, w tym oczywiście premierę Hollow, które ciszy się sporym zainteresowaniem graczy na tej platformie. W tej chwili prowadzimy również rozmowy z naszymi zagranicznymi partnerami w celu pozyskania kolejnych gier do wydania na Nintendo Switch, czego efekty powinny być widoczne w najbliższym czasie. Cały rok 2018 planujemy intensywnie wspierać Switcha. 

Jednak Nintendo Switch to nie jedyna konsola, na której będzie można zagrać w nasze gry w 2018 roku. Przy okazji portowania Fear Effect Sedna na konsole zyskaliśmy również spore doświadczenie w pracy z Playstation 4 i Xbox One, co planujemy w tej chwili wykorzystać przy przenoszeniu naszych gier również na te platformy. W pierwszej kolejności będzie to oczywiście Hollow, które najpierw zadebiutuje na Nintendo Switch, a następnie na pozostałych konsolach.

Kolejnym zbliżającym się ważnym wydarzeniem będzie premiera Fear Effect Sedna. Gra zadebiutuje w pierwszym kwartale 2018 jednocześnie na czterech platformach (Nintendo Switch, PS4, Xbox One i Steam). Dzięki wsparciu Square Enix i wykorzystaniu IP Fear Effect jesteśmy spokojni co do potencjału sprzedażowego tej produkcji.

Aktualne projekty

Hollow - gra miała swoją premierę na Steam w listopadzie i na początku sprzedaży borykała się z kilkoma błędami i słabą optymalizacją. Mimo to udało nam się sprzedać w pierwszym miesiącu więcej egzemplarzy niż planowaliśmy według naszych konserwatywnych założeń. Aktualnie większość błędów została usunięta, a dzięki opiniom uzyskanym od graczy sam gameplay również uległ modyfikacji. Właśnie taka wersja Hollow będzie wydawana na kolejnych platformach w nadchodzących miesiącach. Jak Państwo widzą premiera na Steam to dopiero początek drogi dla Hollow.

Prodigy Tactics - również zadebiutowała w listopadzie na Steam i GOG w formie Early Access. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem społeczności i jest przez nas cały czas rozwijana poprzez regularne dodawanie nowego kontentu i funkcji. W najbliższym czasie planujemy podnieść cenę bazową gry (zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią). Jednak w naszej ocenie prawdziwa sprzedaż rozpocznie się po wyjściu z Early Access i po wydaniu wersji na Nintendo Switch    

Shadow Over Isolation - ostatnio przenieśliśmy termin premiery SOI na drugi kwartał 2018, ponieważ cały czas rozwijamy ten bardzo oryginalny projekt. 

Przyszłe projekty

Pracujemy aktualnie nad wieloma produkcjami różnej wielkości (nie wszystkie tytuły zostały już ujawnione), ale skoncentrujmy się na dwóch najważniejszych:

Fear Effect Reinvented - Fear Effect Reinvented to odświeżona wersja Fear Effect 1. Oryginalna wersja gry miała swoją premierę w roku 2000 i została doskonale przyjęta zarówno przez graczy jak i krytyków, dzięki czemu na świecie zostało sprzedanych około milion egzemplarzy Fear Effect 1, co wówczas (w latach 2000-2002) było znakomitym wynikiem. Nowa wersja będzie charakteryzowała się całkowicie nową grafiką (adekwatną do dzisiejszych standardów) i kilkoma modyfikacjami rozgrywki, dzięki czemu gra stanie się bardziej atrakcyjna dla teraźniejszych graczy, jednocześnie pozostanie wierna oryginałowi pod względem fabularnym.

Hollow 2 - będzie to bezpośrednia kontynuacja wydanej w tym roku produkcji. Gracze raz jeszcze będą mogli odwiedzić stację Shakhter-1 w celu rozwikłania jej tajemnic.       

Podsumowanie

Rok 2018 będzie dla nas rokiem konsol, a dzięki dużemu portfolio gier o bardzo różnej tematyce będziemy w stanie dotrzeć do różnych klientów i zaspokoić bardzo różne gusta growe. Jednocześnie nie jesteśmy obciążeni „klątwą jednej gry”,  która w razie niepowodzenia praktycznie zabija Spółkę. Nawet średnia sprzedaż naszych wszystkich tytułów sprawi, że wyniki Spółki będą poprawiały się z miesiąca na miesiąc. Powyższy fakt wraz z dywersyfikacją kanałów będzie naszym kluczem do sukcesu w 2018 roku.

Na koniec chcielibyśmy zapowiedzieć konferencję prasową, którą planujemy zorganizować w pierwszej połowie 2018 roku, a na której to planujemy pokazać pierwsze materiały z Fear Effect Reinvented i Hollow 2.  

Polityka Cookies Polityka Prywatności
tworzenie stron www Millenium Studio